Subedar - major

20. barmští střelci - indická armáda

Barmský střelec - Indická armáda

V roce 1942 začaly do výstroje indických jednotek přicházet uniformy v různých odstínech zelené džungle. V akci se tyto uniformy nosily bez insignií, přesto někdy bylo možno spatřit na náramenících stuhu nebo šňůry v barvě pluku. Mimo frontu se nahoře na rukávech nosily výložky jednotky a nášivka se znakem pluku vyšitým v černé barvě. Vojáci indické armády také jako první vyzkoušeli pletené vesty v různých barvách, gurkhští střelci měli například barvu zelenou.

Tento subedar má na sobě služební uniformu ve světlé khaki barvě a k tomu pásek Sam Browne. Uniforma se skládá z polní košile a krátkých kalhot, k tomu patří dohoda vzor 1908. Jeho šavle pěšáckých důstojníků má ocelový jílec, pochva je pak vyrobena z černé kůže s ocelovým kováním. Dva odznaky na límci mají tvar páva. Na náramenících má pak hodnostní znaky: po třech "peckách" na každém rameni. Na nohou má erární boty s vlněnými ovinovačkami kolem kotníků.

Tento důstojník byl jmenován místokrálem. Jako subedar-major je podřízeným starším důstojníkem, který plní úlohu poradce britského důstojníka příslušné hodnosti a zařazení.

Do roku 1937 spadala Barma pod indické velitelství, ale po politické separaci v roce 1937 byli barmští střelci z indické armády převeleni pod barmský štáb.

Datum: červen 1942
Jednotka: 20.barmští střelci
Hodnost: subedar-major
Bojiště: Tichomoří
Místo nasazení: Barma