Major letectva

Královské letectvo

Major královského letectva

Před válkou nosil personál RAF v tropech přilbu Wolseley s ochrannou rouškou a znakem v barvách RAF na levé straně (v Indii to byla tropická přilba), khaki sako, košili, kravatu, dlouhé nebo krátké kalhoty, khaki vlněné ponožky a černé boty nebo polobotky. Ke konci války na Dálném východě nosili důstojníci zelené oblečení v barvách džungle a k tomu širák.

Tento důstojník Dobrovolné zálohy Královského letectva má na sobě khaki tropickou uniformu RAF, ale na hlavě si ponechal čepici od šedomodré služební uniformy. Označení hodnosti má na náramenících. Na tropických uniformách byly hodnostní znaky vyšité červeně na khaki pozadí. Starší důstojníci měli dva středně velké druhy s jedním malým kroužkem uprostřed nebo tři či čtyři středně velké kruhy v černé a světle modré na manžetách a náramenících. Nižší důstojníci měli jeden malý kroužek nebo jeden až dva střední kruhy v černé a světle modré na manžetách a náramenících. Statut záložníka tohoto důstojníka označují písmena VR na líci, zatímco nalevo na hrudi můžeme spatřit polovinu křídla, označující kvalifikaci pozorovatele. Jeho ustrojení je ve velkém kontrastu k daleko ležérnějšímu vzhledu příslušníků RAF v Tichomoří ke konci druhé světové války.

V době, ze které pochází tento snímek, čítalo RAF na Dálném východě 207 632 důstojníků RAF a 118 582 dalších šarží. K tomu je ještě nutno připočítat 29 201 důstojníků a mužů Indického královského letectva (stav ze srpna 1945).

Datum:červenec 1945
Jednotka: Dobrovolná záloha Královského letectva
Hodnost: major letectva
Bojiště: Tichomoří
Místo nasazení: Indie