Poručík

Letec námořnictva USS Enterprise

Poručík letectva

Tento námořní letec je oblečen do typického zeleného služebního obleku pilotů amerického námořnictva. Další součástí jeho oblečení je keprová khaki košile, jež se nosila upnutá ke krku spolu s černou kravatou. Prýmky na límcích od košile označují jeho hodnost, jež je také vyjádřena černými pruhy a hvězdami na manžetách. Na levé části hrudi je umístěn znak zobrazující křidélka námořního letectva. Toto označení vstoupilo do užívání v roce 1919 a během druhé světové války je nosili piloti amerického námořnictva, námořního sboru a pobřežní hlídky.

Jak bylo u námořnictva zvykem, čepice s kšiltem měla stejnou barvu jako zbytek uniformy (výjimkou byl její bílý vršek, používaný jak k bílé, tak k modré uniformě). Pásek na čepici je černé barvy, stejně jako pozadí odznaku. Štítek je zhotoven z černé kůže a řemínek pod bradu ze zlaté stužky. Do května 1941 byl orel na odznaku obrácen nalevo, později se díval vpravo, k meči nositele. Na štítky čepic se používaly dva druhy zlatých výšivek: dvojitá řada zlatých dubových listů a žaludy pro vlajkové důstojníky, jediná řada pak pro hodnosti kapitána a fregatního kapitána. Po 1. lednu 1944 byly výšivky na štítku používány pouze při formálních příležitostech, jindy všichni používali jednoduchý štítek.

V počátečním období války v Tichém oceáně byla americká dopravní jednotka s více než jednou letadlovou lodí obvykle rozdělena, aby mohla vysílat a opět přijímat své letectvo. Do roku 1943 ovšem úderné síly zůstávaly pohromadě, aby se zvýšila výkonnost leteckých bojových hlídek.

Datum: prosinec 1941
Jednotka: USS Enterprise
Hodnost: poručík
Bojiště: Tichý oceán
Místo nasazení: střední Pacifik