Kapitán

7. sbor vojenského letectva USAAF

Kapitán amerického letectva

Tento důstojník má na sobě takzvaný letecký oblek Shearling, sestávající z kabátu B-3 a kalhot A-3. Na hlavě má leteckou čepici B-2, jež byla lemována ovčí vlnou a a měla chrániče uší. TAké letecký kabát a kalhoty byly lemovány kožešinou kvůli ochraně před mrazivými teplotami ve vysokých výškách. Při létání se také často používaly letecké boty s kožešinou A-6. Oblek z khaki kepru, který sestával z čepice s kšiltem, béžové košile a kravaty, béžových kalhot neboli "pinks" a hnědých bot, byl obvykle nošen pod leteckým oblekem, přičemž boty se nosily na zemi.

Na bojišti v Tichém oceánu působilo sedm amerických leteckých sborů: 5. v Austrálii; 7. na Havaji; 10. podporoval bojové operace v Barmě a v Thajsku. 11. sbor působil na Aljašce; 13. uskutečňoval strategické bombardování a poskytoval taktickou podporu na Šalomounových ostrovech; 14. vznikl z "Létajících tygrů" a působil v Číně a 20., který byl založen v dubnu 1944, létal na B-29 a plnil funkci hlavního strategického bombardéra.

Tento letecký oblek byl nošen asi v roce 1944, kdy americké letecké úsilí v Pacifiku změnilo své zaměření. Místo operací podporujících námořní a pozemní jednotky začalo vojenské letectvo plnit funkci strategickou, když začalo prostřednictvím dalekonosných letadel bombardovat samotné Japonsko.

Datum: leden 1944
Jednotka: 7. letecký sbor USAAF
Hodnost: kapitán
Bojiště: Tichý oceán
Místo nasazení: Havaj