Pilot

Americký námořní sbor

Pilot námořního sboru

Tento pilot sloužící v rovníkovém Pacifiku má na sobě lehké oblečení, jež se nápadně lišilo od těžkého a objemného oblečení leteckého personálu na evropských bojištích. Přes lehkou leteckou khaki kombinézu nosí nafukovací záchrannou vestu. Základní výstroj na jeho opasku zahrnuje vak s polní lékarničkou na pravé straně, váček se dvěma zásobníky do automatické pistole a nosič polní láhve.

Letecká helma je vyrobena z kůže, ačkoli velmi často byly používány také látkové helmy; ochranné brýle jsou kvůli oslnění sluncem tmavě zabarvené.

Námořní letci sloužili poprvé za první světové války, kdy létali spolu s britskými a francouzskými jednotkami. Na konci války jich bylo 2 462 a k dispozici měli 340 letadel. Na začátku druhé světové války mělo námořní letectvo 251 letadel a 708 pilotů. Když byly v únoru 1941 dva námořní oddíly reorganizovány na divize, 1. a 2. námořní letecká křídla (MAWs) byla určena jako jejich letecká podpora. Do ledna 1945 vzrostl počet pilotů na 10 412, byla zformována další tři námořní letecká křídla a celkový počet letek dosáhl 132. Námořní letci měli paradoxně tendenci zapojovat se spíše do vzdušných bojů, než aby podporovali obojživelná vylodění námořnictva. Bylo to způsobeno tím, že úroky byly často vedeny mimo dosah pozemních základen námořního letectva.

Datum: červen 1943
Jednotka: americký námořní sbor
Hodnost: pilot
Bojiště: Tichý oceán
Místo nasazení: Bougainville