Generálmajor

První obrněná divize

Americký generálmajor

Generálmajor Innis P. Svift v Los Negros na Ostrovech admirality v roce 1944. Má na sobě typické světlé khaki kalhoty a košili obvykle nošené na bojištích v Tichém oceánu, plátěné kamaše a červenohnědé kožené boty.

Na začátku války v Pacifiku Američané nosili uniformu typu C nebo "chinos": uniformy z khaki kepru. Odvedení muži měli helmu proti slunci, baret, košili s dlouhými rukávy nošenou buď rozepnutou, nebo s kravatou stejné barvy a dlouhé pochodové kalhoty s černými botami a ponožkami. Důstojníci nosili stejnou uniformu, ale navíc měli služební khaki keprovou halenu (důstojníci a vojáci měli také keprovou verzi čepice s hnědým koženým kšiltem a řemínkem pod bradu).

V boji nosili vojáci také uniformu typu C, a to buď se starým modelem britské helmy, nebo s novou verzí Mk 1, plátěné kamaše a hnědé šněrovací boty ke kotníkům. Tento oblek byl jak nepraktický, tak nepohodlný. Byl proto nahrazen jednodílnou olivově šedou kombinézou M1942, ale i ta byla posléze shledána nedokonalou.

Swift má na své helmě dvě hvězdy označující jeho hodnost generálmajora. Označování helmic důstojníků americké armády tímto způsobem bylo běžným postupem na všech bojištích během celé války.

Přestože americká armáda měla v Pacifiku dvě obrněné divize, pouze 1.  obrněná divize se dostala do boje, a to jako součást 6.  armády. Sestávala ze dvou obrněných brigád, jež se dále skládaly ze dvou pluků a dvou polních dělostřeleckých praporů a podpůrných jednotek.

Datum: leden 1944
Jednotka: 1. obrněná divize
Hodnost: generálmajor
Bojiště: Tichý oceán
Místo nasazení: Los Negros